pr

login:
hasło:
Czeka Cię zakup okularów? Chcesz dokonać właściwego wyboru?  Dowiedz się, co wpływa na jakość okularów i na co
Czeka Cię zakup okularów? Chcesz dokonać właściwego wyboru? Dowiedz się, co wpływa na jakość okularów i na co Badanie RODO: 37% organizacji nie ma pewności, czy musi dostosować się do przepisów
Małe biura i lokalizacje zdalne zyskują ochronę klasy enterprise dzięki nowym UTM serii T WatchGuard #TechWednesday w Bakotechu: cykliczne webinary techniczne
Bakotech: Endpoint Protector w modelu MSP w portfolio Ceesoft Sport w okularach – bezpieczny czy nie?
Maciej Twardy dyrektorem technicznym Bakotechu WatchGuard oswaja GDPR – specjalny e-book przewodnik już dostępny
Informacje z firm | Firmy | Branże | Pomoc | Statystyka | Artykuły PR | Regulamin | RSS | Kontakt
Format: XML TXT
Wybór odpowiednich urządzeń do zastosowań w branży biomedycznej
Opublikowano: 2018-07-03 21:54:04

Dzięki odpowiednim narzędziom wykonywanie trudnych zadań staje się dużo prostsze. Ich właściwy dobór i sposób wykorzystania zależy jednak często od tego, kto będzie z nich korzystać.

Dzięki odpowiednim narzędziom wykonywanie trudnych zadań staje się dużo prostsze. Ich właściwy dobór i sposób wykorzystania zależy jednak często od tego, kto będzie z nich korzystać.
Tak jest w przypadku stale ewoluującej branży biomedycznej, w której niezwykle ważnym etapem badań jest wybór odpowiednich urządzeń laboratoryjnych. Metody rutynowe w badaniach w zakresie mikrobiologii czy biologii molekularnej pozwoliły naukowcom lepiej zrozumieć funkcjonowanie organizmów żywych i samego życia. Zaczęto dzięki temu poszukiwać coraz to nowych zastosowań dla niezbędnego wyposażenia laboratorium. Zastosowania te umożliwiły następnie wiele istotnych odkryć w zakresie zapobiegania i leczenia chorób, wytwarzania nowych produktów białkowych czy modyfikacji genetycznej roślin i zwierząt w celu przeniesienia pożądanych cech fenotypowych.
W procesach biologii molekularnej wykorzystuje się metody takie jak reakcja łańcuchowa polimerazy (PCR), elektroforeza czy klonowanie komórek. Wiele z nich udało się znacznie usprawnić, dzięki czemu naukowcy uzyskali wiedzę i możliwości, jakich wcześniej nie posiadali. Przykładem jest projekt poznania ludzkiego genomu (HGP, z ang. Human Genome Project) – ukończony w 2003 roku globalny program naukowy mający na celu poznanie sekwencji wszystkich 3 miliardów par zasad tworzących ludzki genom. Jednym z nowszych przykładów jest system CRISPR (ang. Clustered Regularly Interspaced Short Palindromic Repeats) wykorzystywany do modyfikowania genomu w celu uzyskania precyzyjnych zmian w nici DNA.
W zależności od danego procesu podczas wyboru urządzenia laboratoryjnego należy uwzględnić kilka istotnych czynników. Do wykonywania ekstrakcji lub usuwania pozostałości komórkowych podczas oczyszczania białek potrzebna jest wirówka o wysokiej względnej sile odśrodkowej (RCF) i wyposażona w regulację temperatury. Niektóre sytuacje mogą wiązać się z przetwarzaniem materiałów skażonych lub radioaktywnych. Należy wtedy podjąć stosowne środki zabezpieczające użytkownika.
Aby móc wykonywać tego typu rutynowe lub skomplikowane zadania, badacze mogą teraz zwrócić się do zaufanego partnera, firmy Ohaus Corporation, i uzyskać wszelkie niezbędne urządzenia laboratoryjne. Firma Ohaus wprowadziła niedawno pełną ofertę stołowych urządzeń laboratoryjnych,w tym wysokoobrotowe mikrowirówki FC5515. Wirówki z serii FC5515 cechują się wysoką jakością i dostępne są w wersji z lub bez chłodzenia. Naukowcy otrzymują również szeroki wybór wirników o wysokiej przepustowości i wirników nieprzepuszczalnych do przetwarzania próbek niebezpiecznych..
Rozwój badań biomedycznych powinien przynieść niebawem nowe, ekscytujące odkrycia. Urządzenia firmy OHAUS będą teraz mogły towarzyszyć pracom na każdym etapie procesu.
www.ohaus.com.Kontakt:
Aneta Rymarska
Tel. 605 48 88 03
aneta@toktok.com.pl
------------------------------------------
Firma OHAUS to niekwestionowany światowy lider w dziedzinie produkcji wag, produkujący niezawodne i funkcjonalne wagi, dostępne w przystępnych cenach.
Autor: tok
polecane
linki
katalog kanałów rss | Biuro Rachunkowe Kielce muzyka darmo łóżka do masażu alveo disco
Web-News.eu 2008 | kontakt: webmaster@web-news.eu | polityka prywatności