Na stronie PPPortal.pl ukazała się trzecia część bezpłatnego poradnika dotyczącego Umowy o PPP. To już ostatni dokument z tej serii. Zachęcamy przedstawicieli instytucji publicznych i prywatnych do zapoznania się z jego treścią.
Dwie pierwsze części traktowały kolejno o standaryzacji i dobrych wzorcach w umowach o PPP oraz prezentowały schemat wyglądu umowy o PPP.
– W ostatniej części poradnika prezentujemy komentarze do przedstawionego wcześniej schematu umowy i prób standaryzacji oraz dyskusję na temat ustawy o partnerstwie publiczno-prywatnym. Omawiając wzorzec należy bowiem wspomnieć o jego podstawach prawnych, które stanowią punkt wyjścia dla wszelkich rozważań na temat kształtu dokumentacji zawieranej między stronami PPP – wyjaśnia Ewa Glinkowska-Neuman.
W kolejnych rozdziałach poradnika znajdziemy więc, m.in.: informacje na temat poprzednich i obowiązujących przepisów dotyczących partnerstwa oraz tego, jak wpływają one na wymagania, jak również potrzeby stron umowy o PPP.
Konsultantem merytorycznym wszystkich części poradnika jest uznany ekspert
z zakresu partnerstwa publiczno-prywatnego – Witold Grzybowski.
Poradnik dostępny jest nieodpłatnie na stronie: http://www.ppportal.pl/index.php?Itemid=59&option=com_docman
------------------------------------------
PPPORTAL.PL to nowy serwis internetowy, poruszający tematykę partnerstwa publiczno-prywatnego. Przygotowywany jest w ścisłej współpracy z najlepszymi specjalistami, zajmującymi się na co dzień zagadnieniami związanymi z PPP.
Jego misją jest dostarczanie fachowej, merytorycznej wiedzy na temat PPP. To źródło sprawdzonych teoretycznych i praktycznych informacji, przydatnych w codziennej pracy samorządów i przedsiębiorstw, angażujących się w przedsięwzięcia w tej formule. Twórcy portalu pokazują możliwości, rozwiązania i najlepsze przykłady zrealizowanych już inwestycji. Dążą do tego, aby portal stał się znaczącym miejscem wiedzy o PPP oraz pełnym życia forum opinii, umożliwiającym formułowanie konstruktywnych wniosków, istotnych dla rozwijania idei partnerstwa publiczno-prywatnego w Polsce.
W portalu znaleźć można zarówno fachowe materiały merytoryczne, jak i treści dziennikarskie. Te pierwsze, to przede wszystkim felietony i porady specjalistów, poradnik „Umowa PPP”, raporty. Na dziennikarską część serwisu składają się m.in. wywiady z partnerami publicznymi, prywatnymi i finansowymi, studia przypadków – rozwijających się inwestycji, aktualności. Warto zapoznać się także z wykazem najważniejszych aktów prawnych oraz katalogami: projektów i przedsiębiorstw.. W kalendarium wydarzeń – znajdzie się miejsce na informacje o najważniejszych, dotyczących PPP konferencjach, prezentacjach itp. Całość uzupełnia forum, na którym można podyskutować na temat szczegółowych zagadnień związanych z partnerstwem publiczno-prywatnym.